PZU Start w Dorosłość – z myślą o przyszłości dziecka.

Witam.

Dzisiaj o najprzyjemniejszej w moim odczuciu i jednocześnie jednej z najciekawszych, bo zapewniającą przyszłość dziecku, polisie jaką PZU ma w swojej ofercie. Jak w tytule wspomniałam jest to polisa Start w Dorosłość.

Komu warto zwrócić na nią uwagę? Otóż jest to z założenia polisa godna uwagi każdego, kto chce zapewnić dziecku – niekoniecznie tylko swojemu, może to być kuzyn lub dziecko niespokrewnione – po pierwsze: lepszy start w dorosłe życie. Za gromadzone pieniądze dziecko będzie mogło studiować na dowolnej uczelni na całym świecie; po drugie: bezpieczną przyszłość – PZU wypłaca kapitał nawet w przypadku, gdy nastąpi śmierć osoby płacącej. Jest to dobry prezent nie tylko od rodziców – również dowolna osoba, np. dziadek, babcia itp. może w ten sposób zabezpieczyć przyszłość dziecka.

Jest to polisa na tak zwane odkładanie pieniędzy, a także ubezpieczająca życie osoby ubezpieczonej. Istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia rentowego do tej polisy, a także można dokupić ubezpieczenie zdrowotne. Ubezpieczonym jest rodzic lub osoba wykupująca polisę i opłacająca składkę, a dziecko jest uposażone. Jako że ta polisa jest zaprogramowana z myślą o dziecku i przede wszystkim jego dobro jest tutaj na względzie, nie ma możliwości zmiany uposażonego.

Wypłata z polisy następuje jeżeli dojdzie do śmierci ubezpieczonego, czyli osoby opłacającej składkę albo na koniec okresu ubezpieczenia. Jest ona przewidziana dla osób w wieku między osiemnastym a pięćdziesiątym piątym rokiem życia jako osoby ubezpieczone i dla wskazanego dziecka, które nie ma ukończonego osiemnastego roku życia. Czas  trwania takiego ubezpieczenia to okres od pięciu do dwudziestu pięciu lat i czas trwania polisy musi się kończyć między osiemnastym a dwudziestym piątym rokiem życia. Wysokość składki to minimum sto złotych miesięcznie od jednaj osoby – górnej granicy nie ma i oczywiście im wyższa składka tym większa suma ubezpieczenia, ewentualna renta, wysokość świadczeń z ubezpieczeń dodatkowych jeżeli były one dokupione. W przypadku śmierci osoby płacącej składki następuje przejście na ubezpieczenie bezskładkowe – wówczas jest naliczana coroczna indeksacja aktualnej sumy ubezpieczenia. Jeżeli jednak zaistnieje konieczność rezygnacji z polisy PZU wypłaca kwotę rezygnacji – czyli to co zostało wpłacone plus suma wynikająca z corocznych indeksacji. W sytuacjach przejściowych kłopotów z opłacaniem składek PZU daje możliwość zawieszenia opłat na sześć miesięcy, czyli następuje na ten czas zamiana polisy na ubezpieczenia bezskładkowe.

Z pewnością polisa godna uwagi więc warto się nią zainteresować bliżej. Wystarczy kliknąć w poniższy link, aby dowiedzieć się o niej znacznie więcej:

https://www.pzu.pl/produkty/ubezpieczenie-posagowe-usmiech-dziecka

O Autorze 

Startuję w tej branży i przyznam, że jest to dla mnie niemal ekstremalne doświadczenie, jako że nie posiadam wykształcenia finansowego - mam wykształcenie administracyjne, czyli pokrewne prawniczemu i ciągle szukam możliwości podniesienia kwalifikacji. Jako Klientka banków, firm ubezpieczeniowych oraz innych instytucji finansowych zdaję sobie sprawę z tego jak bardzo na co dzień jest potrzebne rozeznanie w sprawach związanych z pieniędzmi oraz ich gospodarowaniem. Jest to kluczowy argument, który zaważył na mojej decyzji aby wyruszyć w poszukiwanie lepszej przyszłości dla użytkowników internetu, czytelników mojego blogu jak również dla siebie, a wykształcenie finansowe zawsze można po drodze zdobyć korzystając ze wskazówek specjalistów z branży.
Pozdrawiam i zapraszam do korzystania z dobrodziejstw jakie niesie za sobą rozwój naszych społeczeństw, do zapoznawania się z aktualnościami związanymi z naszym rynkiem finansowym oraz do rozsądnego bogacenia się.

    Znajdź mnie:
  • facebook
  • linkedin
  • skype