Karta Kredytowa

 

Witam.

 

Na porządku dziennym jest w dzisiejszym społeczeństwie używanie kart kredytowych. Dobrze, czy niedobrze? Taka karta to przydatna rzecz, więc warto mieć na wszelki wypadek. Nie ulega wątpliwości, że też warto korzystać z tego typu kart ostrożnie. Brzmi być może mało marketingowo, ale na pewno nikt by nie chciał mieć problemów z zalegającą ratą czy opłatą.  Przy dobraniu oferty, czy też limitu na karcie pomocni są doradcy zatrudniani przez bank, bo przecież o to chodzi żeby wszyscy byli zadowoleni, a produkt lub usługa odpowiednio dobrana do danego Klienta. Limit na karcie zależy oczywiście między innymi od wielkości zarobków lub innych stałych wpływów na konto, a o sposobie jej używania decydujemy sami jako Klienci pamiętający o własnym interesie. Co z takiej karty mamy, jeżeli się na nią zdecydujemy?

Korzyści z takiej karty są w postaci:

– odnawialnego limitu kredytowego, to znaczy dysponujemy odnawialnym limitem kredytowym przyznawanym w sytuacji nieprzewidzianych wydatków w kraju i za granicą

– bezodsetkowy kredyt dla transakcji bezgotówkowych maksymalnie do 56 dni i nie mniej niż 26 dni pod warunkiem spłaty poprzednich rat na karcie

– mamy na tej karcie również dostęp do przelewów i wypłat z bankomatów w ramach przyznanego limitu kredytowego

– posiadamy w ramach karty możliwość korzystania z niej przez nasze osoby bliskie przez wydanie kart dodatkowych oraz możliwość korzystania z tak zwanych wakacji kredytowych nawet do dwóch razy w roku

– jest tutaj też pożądana w dzisiejszych czasach w których człowiek na mało czasu na pilnowanie wszystkich swoich spraw tak zwana automatyczność, czyli opcja automatycznej spłaty należności z rachunku osobistego prowadzonego w Banku BGŻ BNP Paribas S.A.

– bank dopasowuje się do naszych możliwości oraz preferencji dzięki czemu w rezultacie możemy skorzystać z wyboru oraz zmiany dnia zakończenia cyklu rozliczeniowego spośród pięciu dostępnych: 5, 10, 15, 20, 25 dzień miesiąca.

A w pakiecie dobra dodatkowa oferta: zniżki za zakupy za które płacimy kartą u partnerów współpracujących z bankiem nawet do -55% w 2,5 tysiącach sklepów: na przykład w sklepach sieci Euro RTV AGD -3%, w salonach W.Kruk jest to 6,5%, a w salonach MONNARI 7%. Do tego 2 punkty lojalnościowe naliczane za każde wydane 1 zł, z możliwością wymiany punktów na nagrody oraz możliwość rozłożenia zakupów na raty 0% w wybranych sklepach.

Pełna lista zniżek u współpracujących z Bankiem BGŻ partnerów jest dostępna pod linkiem:

https://mambonus.pl/oferty-partnerow

i naprawdę warto tam zajrzeć żeby zapoznać się z listą.

 

Z jakiego powodu jeszcze chcemy takie karty mieć? Tak czy inaczej korzystamy z usług finansowych, a jako tak zwani dobrzy Klienci mamy dostęp do promocyjnych ofert niedostępnych dla Klientów, którzy ograniczają korzystanie z produktów bankowych czy usług do minimum, chociaż taka postawa też jest warta zrozumienia – każdy według potrzeb oraz możliwości. Jeżeli tylko opłaty są dla nas dostępne, to czemu nie skorzystać? Dodatkowe pieniądze już wówczas bez czasochłonnych formalności dostępne według potrzeby, a do tego jeszcze zniżki w sklepach w których robienie zakupów nas interesuje…

 

Ponadto Bank BGŻ BNP Paribas dba, aby korzystanie z naszych karty płatniczych było bezpieczne, dlatego wyposażył je w szereg mechanizmów ochronnych. W tym miejscu krótko opiszę czym jest skimming i jak się przed nim bronić:

Skimming to nielegalne kopiowanie paska magnetycznego z karty bankomatowej, który zawiera dane takie jak numer karty oraz datę ważności. Sprawca może umieścić skaner kart w bankomacie bądź punkcie handlowo-usługowym jak również kamerę, która zapisze wprowadzane przez Ciebie dane.

Jak możemy bronić się przed tym?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że aby sprawca przestępstwa mógł wykorzystać skopiowane dane potrzebny jest mu nasz PIN. Zabezpieczyć się przed tym możemy przykrywając wolną ręką klawiaturę podczas wpisywania kodu PIN w bankomacie. Zwrócić uwagę warto na wygląd urządzenia, w przypadku zaobserwowania nowych lub niestandardowych elementów skontaktować się z bankiem. Ponadto podczas przekazania karty obsłudze np. kasjerce nie możemy tracić karty z oczu a wprowadzając kod PIN osłaniać klawiaturę drugą ręką. Pamiętajmy też o sprawdzaniu historii swoich transakcji, jeśli jakieś operacje budzą naszą wątpliwość – zgłośmy ten fakt  do Banku.

I ogólnie rzecz biorąc tyle – aż tyle i tylko tyle. Te proste czynności zabezpieczają nas przed stratami jakie możemy ponieść na skutek uprawiania przez przestępców skimmingu.

 

Pozostawić swoje dane proponuję korzystając z niżej podanego adresu linku:

 

http://www.comperialead.pl/a/pp_adserwer.php?link=62846f75e71b764266e899d13b6f4246

 

Porozmawiać z doradcą zawsze warto – rozmowa jest niezobowiązująca, a dowiedzieć się możemy, czy propozycja karty kredytowej banku BGŻ jest dostosowana do nas. Poznamy jakie są szczegóły, które najbardziej nas interesują, a o których nie zawsze doczytamy w informacjach promujących usługę czy produkt.

O Autorze 

Startuję w tej branży i przyznam, że jest to dla mnie niemal ekstremalne doświadczenie, jako że nie posiadam wykształcenia finansowego - mam wykształcenie administracyjne, czyli pokrewne prawniczemu i ciągle szukam możliwości podniesienia kwalifikacji. Jako Klientka banków, firm ubezpieczeniowych oraz innych instytucji finansowych zdaję sobie sprawę z tego jak bardzo na co dzień jest potrzebne rozeznanie w sprawach związanych z pieniędzmi oraz ich gospodarowaniem. Jest to kluczowy argument, który zaważył na mojej decyzji aby wyruszyć w poszukiwanie lepszej przyszłości dla użytkowników internetu, czytelników mojego blogu jak również dla siebie, a wykształcenie finansowe zawsze można po drodze zdobyć korzystając ze wskazówek specjalistów z branży.
Pozdrawiam i zapraszam do korzystania z dobrodziejstw jakie niesie za sobą rozwój naszych społeczeństw, do zapoznawania się z aktualnościami związanymi z naszym rynkiem finansowym oraz do rozsądnego bogacenia się.

    Znajdź mnie:
  • facebook
  • linkedin
  • skype